Заправка картриджа лазерного принтера

В принципі, заправка картриджа лазерного принтера — нескладна процедура, проте вона пов’язана з ризиком його зіпсувати — існує як вірогідність механічних пошкоджень, так і можливість засвітити фотоелемент. Те, наскільки складно буде заправити картридж саме вашого принтера, залежить від його виробника.

Фірма Canon, що випускає широкий модельний ряд принтерів, відома своїм лояльним відношенням до заправки картриджів, що виявляється у виготовленні картриджів, в яких передбачено забезпечення простоти заправки. Epson, навпаки, славиться тим, що допускає лише заміну картріджів. В Hewlett Packard і Lexmark середні позиції в цьому відношенні.

Заправка картриджа може супроводитися його розбиранням, але в більшості випадків без нього можна обійтися. Якщо на бункері для тонера є отвір (з пробкою) — воно служить для додавання тонера. Якщо отвору немає, то його можна акуратно просверлити, використовуючи свердло або гострий ніж, передбачливо підібравши перед цим температуровитривалу пробку. Враредискате, що стружка, що попала всередину картриджа, може стати причиною його поломки.

Після того, як отвір буде готовий, тонер можна додавати. Проте поповнювати картридж в такий спосіб можна не більше двох разів, оскільки врешті-решт переповниться бункер-відстійник, де збирається тонер, що не прилипнув до паперу, і картридж все одно доведеться розбирати. Розбирання картриджа пов’язане з небезпекою засвітити фотоелемент, тому виконувати її потрібно дуже акуратно. Проте достоїнствами цього методу є можливість очищення фотобарабана і спустошення бункера відстійника — стоячи перед вибором або купити новий картридж, вартість якого може досягати половини вартості принтера, або спробувати реанімувати старий, я б схилився до другого варіанту.