Заправляти чи міняти картриджі для струменевих принтерів?

Можливість заправляти картридж залежить від типа принтера. Деякі недорогі пристрої конструктивно не дозволяють використовувати нове чорнило. Проте, навіть якщо ваш принтер можна заправляти, цього не можна робити безкінечну кількість разів: зазвичай картридж витримує три, максимум п’ять перезаправок.

Якщо ви не наважуєтеся наповнити картридж самостійно, можете вдатися для цього за допомогою спеціалізованих фірм. І все-таки найкраще — міняти картридж на новий. Наприклад, принтери Epson це дозволяють: заміна проста і вартість картриджа відносно невисока.

Які чорнила використовувати: оригінальні або універсальні?

На це питання складно дати відповідь. Якість друку універсальним чорнилом завжди гірша, ніж при використанні оригінального чорнила, проте не завжди ця відмінність помітна. Наприклад, при чорно-білому друці на хорошому папері різниці практично зовсім не видно. При використанні ж паперу гіршої якості помітно, що універсальне чорнило більше розпилялося. А в разі кольорового друку відмінності між чорнилом стають очевиднішими, але знову-таки дуже багато що залежить від якості паперу.